KyleGarcia KyleGarcia
  • 15-11-2017
  • Mathematics
contestada

Gina bought six containers of yogurt for four dollars how many containers of yogurt could you to buy for $12

Respuesta :

rjschneid19
rjschneid19 rjschneid19
  • 15-11-2017
18

you just multiply 6 by 3 because 4 is being multiplied by 3 as well to get $12
Answer Link

Otras preguntas

What evolutionary explanations are there for death?
what is the main factor that gives San Jose de Costa Rica its mild climate? Latitude elevation forests longitude
Choose the answer that identifies the participle in the sentence. Dozens of sweating runners surged across the finish line.
3. Under the _______ Amendment, you have the right to know the charges brought against you and to question witnesses who bring evidence against you.
Which literary device does Jane Austen use to highlight her characters' traits in Pride and Prejudice? Mood Dialogue Detailed Setting Omniscient Narration
General zaroff first comes to his island after
explain how to use proportional reasoning to find 35% of 600
When the party that lost a court case asks for a higher court to review the decision, that person is using the right to do what? overturn concur dissent appeal
A workers success in contributing to the common good is
sailed to the new world in the 1600