greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following sentences uses an interjection correctly? Group of answer choices That tower of cans is about to fall, Oh my goodness! That tower of cans
Listen to each sentence and write the infinitive of the subjunctive verb you hear. Audio Text 1. Nous demandons que la chasse soit interdite. 2. Ces gens exigen
3. Which part of the computer is used for typing? a. Mouse b. Keyboard
Do we as a society take white collar crime seriously enough? How should it be punished/deterred?
11/12-5/6 is it closer to 0/1/2
Find any points of discontinuity for the rational function. y = (x - 1)/(x ^ 2 - 2x - 8)
05.03 Novel/Short Story Analysis WorksheetDIRECTIONSUse complete sentences to respond to each question about the novel or short story you read independently for
Verbs with irregular Yo forms: Fill in the blank with the verb and conjugation that makes the most sense 1. Mañana ________ para Colombia a. veo b. oigo c. h
How much must be invested now to receive $28,000 for 11 years if the first $28,000 is received one year from now and the rate is 8%? Round your present value fa
Can someone help me out I am having trouble?