lele55
lele55
01-10-2016
Mathematics
contestada
If 32 oz are $6 how much would 1oz cost
Respuesta :
Neuron
Neuron
01-10-2016
If you would like to know how much 1 oz costs, you can calculate this using the following steps:
32 oz ... $6
1 oz ... $x = ?
32 * x = 6 * 1
32 * x = 6
x = 6 / 32
x = $0.1875
The correct result would be $0.1875.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 71+ )
Otras preguntas
The table shows the price for different numbers of pudding cups: Number of Pudding Cups Price (in dollars) 2 6 4
2. The table shows a quadratic variation. a. Determine the constant of variation b. Write an equation for the quadratic variation. x 2 4 6 8 y 2 8 18 32
72in^2= ft^2find the blank
What was the result of middle class Americans moving moving to the suburbs of most cities
A bottle filled with juice weighs 8 pounds. One morning George drank 2/3 of the juice in the filled bottle. The bottle and the remaining juice weighed 3 pounds.
what operation is the opposite of multiplication
One advantage of asexual reproduction is this process can produce a large number of offspring offspring with varying characteristics offspring with advanced
A store owner buys $4,000 worth of products. For shipping costs, it is 10% of the amount of product A and 4% of the amount of product B. If the total shipping c
A time when the good and bad aspects of a bill are discussed is a:
Please Please someone help me, Pleasethis is about vectors Let u = <-5, -9>, v = <6, 8>. Find -8u - 2v.