cityababynatanah
cityababynatanah
11-09-2016
Mathematics
contestada
unit rate for 4 boxes for $6
Respuesta :
nobillionaireNobley
nobillionaireNobley
13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 14+ )
Otras preguntas
What value is the 9s in 299?
What effect do you think the Pyrenees, Alps, & Carpathian Mountains had on life in medieval Europe?
Which of the following statements is a MAD goal? I will beat the county wrestling champion in my weight division in my first match. I will dance for 300 hour
What is the value of x in the equation 0.2(x 1. 0.5x = –0.3(x – 4)?
Is one side of a rectangular fish tank best represented by a point, line, plane, or ray?
Which of the following was not a primary cause of World War I? a. Rise of nationalism b. Increasing sizes of national militaries c. Increasing globalization
Jessie has a box of 1,000 marbles. He has 75 yellow marbles, 230 red marbles, 331 blue marbles, and 364 green marbles. What fraction of his marbles are yellow?
Standard form of 83,023,007
What is the analogous position in a state government?
what is the unit rate in 49 points in 7 games