cityababynatanah
cityababynatanah cityababynatanah
  • 11-09-2016
  • Mathematics
contestada

unit rate for 4 boxes for $6

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 13-09-2016
Unit rate = $6/4 = $1.5 per box
Answer Link

Otras preguntas

Conduct online research and identify a song or piece of music, work of visual art, movie, or piece of literature that inspires you or helps you understand life
Write a number story to fit this number sentence. 20- (3x6) =2​
A box contains 20 DVDs, 4 of which are defective If two DVDs are selected at random (with replacement) from this box, what is the probability that
The solids are similar. Find the volume V of the red solid.
Pachacuti stands out in Inca history as the A. leader who led the Inca into Peru B. ruler who expanded the kingdom into an empire C. first emperor to occupy Mac
Which of these statements best explains why the inner core of Earth does not melt although it has very high temperatures? The liquid outer core cools the inner
Vivian lost her goggles in the crowd of people who came to the beach for the summer concert. a. Vivian (the letter v) c. goggles (the letter g) b. people (the l
The bus from Karen's house to school runs 26 to 75 minutes of the bus runs on Monday at 7:05am at which time could the bus run next
Did the 1994 flood stay within the floodplain and its boudnding valley slopes
why did the united states get involved Vietnam conflict?A. To make money for welfare programs. B. To stop the spread of drugs. C. To teach Vietnamese children a