unique50
unique50 unique50
  • 15-03-2019
  • Mathematics
contestada

You are able to buy 1/3 lb. of beef for $0.75. How much would it cost for 3 ibs.?

Respuesta :

yaretzi16 yaretzi16
  • 15-03-2019

i think its $6.75 for 3lbs

Answer Link

Otras preguntas

What is the solution to the proportion 8/x = 4/5
Can someone please help me!!!!!!!!
PLEASE HELP I'VE BEEN DOING THIS TEST FOR 3 HOURS I WANT TO EAT is the poem "Will There Really be a 'Morning?'" a narrative poem or free-verse? is the poem "Ozy
Which of the following are examples of digraphs? a. bl c. fr b. ch d. tr Please select the best answer from the choices provided A B C D
The dimensions of a bathroom floor are 25 inches by 45 inches what is the floors area in square inches
What is the factored form of the polynomial? X^2-16+48
(2x-4)/(x^2-4)+(x-3)/(x^2+5x+6) simplify
What is an argument?
Which exploration did King Ferdinand and Queen Isabella of Spain sponsor? A. Bartolomeu Dias's voyage around the Cape of Good Hope. B. Christopher Columbus's vo
I am having a hard time simplifying (x^2 - 4x + 8)(2x - 1), can you help me out?